Společná tisková konference s ČD, a.s.

04.12.2012

Otevřené výběrové řízení na poskytovatele gastronomických služeb ve spojích Českých drah letos v létě vyhrála akciová společnost JLV. Na základě smlouvy bude staronový dodavatel zajišťovat servis v jídelních vozech ČD, v bistrovozech Pendolin a bude rozvážet občerstvení formou minibarů po dobu 4 let.

ČD Restuaurant

Cestující ve spojích Českých drah, kde servis v jídelních vozech, bistrovozech a bistrech již několik let zajišťuje JLV, a.s., v uplynulých 24 měsících zaregistrovali projekt "Nová gastronomie". Od 10. prosince 2012, s příchodem nového jízdního řádu, se právě "Nová gastronomie" mění na "ČD Restaurant". Je to jasný důkaz ještě užšího propojení dopravce (ČD, a.s.) se svou výhradní catererovou servisní společností (JLV, a.s.). Nyní budou všechny aktivity kolem "chutí a vůní s nimi spojených" vystupovat jednotně pod touto produktovou značkou. "Nová gastronomie mizí z českých kolejí pouze jako značka. Její kvalita, ideje a cíle budou ale samozřejmě pokračovat i pod názvem ČD Restaurant. I nadále chceme přinášet stále kvalitnější pokrmy i služby a nabízet zákazníkům plnohodnotnou gastronomii,"upřesňuje Jan Valeš, ředitel pro obchod a marketing JLV, a.s.

Jednotnost v cenotvorbě, sortimentu a kvalitě poskytovaných služeb tak cestující po tuzemských železnicích rozhodně pozná. Ne však u všech. Ne všechny vlaky (EC) totiž provozují ČD, a.s., (dopravci z Polska, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Srbska). Catering pro ně totiž zajišťují jiní smluvní partneři.

Gastronomické služby v SC Pendolino

Nejrychlejší spojení mezi Prahou a Ostravou (a dalšími krajskými městy) u nás zajišťují vlaky nejvyšší kategorie, soupravy SuperCity (SC) Pendolino. Zde je cestujícím k dispozici vlakové bistro BlueBar, kde je možné si vybrat ze široké nabídky nápojů, stejně jako využít i nabídku jídel a dezertů. V těchto vlacích je v provozu rovněž minibar, který nabízí cestujícím občerstvení přímo na jejich místě a roznos občerstvení po celé soupravě SCP.

Služby pro zákazníky 1. třídy vlaků SC - občerstvení v ceně přepravy (káva, čaj nebo kakao, nealkoholický nápoj dle nabídky, snack dle nabídky, zdarma nabídka denního tisku.

Služby pro zákazníky 2. třídy vlaků SC - perlivá nebo neperlivá voda zdarma, zdarma nabídka denního tisku

BIO a farmářské pokrmy jsou hitem i ve vlacích

Zájem cestujících o jídlo připravené ze surovin od českých ekofarmářů, které od začátku října nabízejí jako novinku jídelní vozy Českých drah, předčil očekávání. Biopotraviny pocházejí výhradně od tuzemských sedláků a společnost JLV, a.s., tak dává jasně najevo jejich podporu.

Kuchyně JLV podstoupily kvůli rozšíření jídelníčku o bio a eko (farmářské) pokrmy certifikaci stejně jako ostatní biorestaurace. Jsou také pod pravidelným dohledem organizace Kontrola ekologického zemědělství.

S příchodem nového jízdního řádu obmění společnost od 10. prosince JLV i jídelníček. "Novinkou budou právě farmářské pokrmy, kdy nemusí jít striktně o jídlo připravené z bioproduktů. Chceme je samozřejmě používat dál, třeba i v běžných pokrmech," doplnil Valeš.

Bonusové občerstvení

Na základě výběrového řízení, které proběhlo v předchozích měsících a v němž společnost JLV se svou nabídkou uspěla, dojde od 9. prosince k výrazné obměně občerstvení, které je cestujícím v 1. třídě nabízeno v rámci jejich zakoupeného jízdního dokladu. Celé výběrové řízení bylo postaveno na čerstvých produktech, proto se zákazníci mohou těšit na čerstvé plněné pečivo, rozpékané sladké a slané pečivo. Další novinkou je nabídka cereálií s müsli.

ONLINE objednávky gastronomických služeb v SC Pendolino

Revoluce gastronomického servisu v tuzemských nejrychlejších vlacích SC Pendolino dopravce ČD, a.s., odstartuje v lednu příštího roku. Výhradní caterer, společnost JLV, a.s., v úzké spolupráci právě s dopravcem zavede novinku, která nemá na železnicích celé Evropy obdobu.

Cestující v tomto rychlovlaku si jako jediní budou moci užít nejvyššího komfortu při objednání gastronomických služeb známého jen z některých letadel prestižních leteckých společností - online objednávky s odnosem až na místo klienta.

"Je to jednoznačně maximální zvýšení pohodlí samotných cestujících v SC Pendolino. Cestující se z mobilního telefonu, tabletu nebo přenosného PC připojí na palubní portál, vybere si na co má chuť a odešle. Má přitom možnost platby kartou nebo v hotovosti při doručení objednaných položek stevardem," upřesňuje online objednávky Petr Hubáček, produktový manažer JLV, a.s.

Obsluha bistra v SC Pendolino bude mít v každé chvíli jasný přehled, kam pokrm, nápoj nebo pochutiny doručit díky uvedení výstupní stanice klienta, čísla jeho sedala a čísla vozu. Délka od chvíle realizace objednávky do jejího vyřízení by neměla překročit standardních 20 minut.

"Vycházíme tak vstříc lidem, kteří jsou nuceni cestovat s velkými zavazadly a mají obavu je opustit. Stále také právě pro ně zůstane v provozu minibar. U jeho obsluhy ale půjde spíše o nabídku hlavně drobných pochutin, teplých a studených nápojů," upřesnil Hubáček. Online objednávky tedy zpřístupní plnohodnotnou gastronomii ve vlacích také lidem, kteří nechtějí z jakéhokoli důvodu opouštět své místo. Zpříjemní cestování ale i těm, kteří si raději pokrm vychutnají mimo prostor bistra nebo vyhrazené jídelní části soupravy.