Maurerův stůl v jídelním voze

03.07.2019

Gastronomické projekty pana Maurera jsou vždy pro jeho účastníky sázkou na jistotu. Ať se jedná o již legendární Grand Restaurant Festival, nebo Prague Food Festival a v neposlední řadě samozřejmě i Maurerův výběr, který je jakousi českou variantou světoznámého Michelinského průvodce. Letos poprvé po 13 letech se p. Maurer rozhodl, že nebude organizovat právě zmíněný Prague Food Festival. Namísto toho přichází s novým projektem Maurerův stůl, do kterého se zapojí i jídelní vozy.

Na rozdíl od průvodce Maurerův výběr, kde jsou představovány a hodnoceny nejznámější české restaurace, bude "Maurerův stůl" prezentovat výhradně restaurace, které jsou jeho osobní srdeční záležitostí, kam p. Maurer rád chodí a kde mu nejen chutná, ale je spokojen i s obsluhou a atmosférou. Projekt bude exkluzivně nabízet jeden jediný stůl denně, který si budou moci zájemci koupit přes webový portál
(https://maureruv-vyber.cz/nabidka/vlakem-s-maurerovym-stolem-do-drazdan). Každý vybraný podnik představí speciální menu, které je neměnné a typické pro danou restauraci. V případě spolupráce s JLV bude gastronomický zážitek poskytován na jedné z nejkrásnějších tras ve střední Evropě - z Prahy do saských Drážďan. Během romantické cesty údolím Labe a Česko-Saským Švýcarskem bude ČD Restaurant se servisem JLV servírovat úspěšné recepty ze sezonní nabídky mladých kuchařů juniorské národní reprezentace. Do projektu Maurerův stůl se dostalo jen několik vybraných restaurací a podniků. Účastí v projektu jsme se dostali do společnosti skvělých restaurací jako jsou Alcron, Aureola nebo U zlaté studně.

Tímto projektem navazujeme na spolupráci z roku 2012, kdy jsme vezli v SCP vybranou skupinu gastronautů z Prahy do Olomouce a po cestě jsme společně s p. Sapíkem servírovali vybrané menu. Věřím, že projekt Maurerův stůl bude úspěšný a nabídka JLV se stane oblíbeným a žádaným zážitkem.