Časopis Meridian

ročník 2021

Přečtěte si rozhovor s Ester Ledeckou v novém vydání našeho palubního časopisu! 

ročník 2020

Přečtěte si rozhovor s Pavlem Trávníčkem nebo si připomeňte zimu, která zastavila i vlaky .Příjemnou cestu, která chutná i baví!

Přečtěte si třeba rozhovor s Tomášem Satoranským nebo se nechte pozvat na výstavu Sluneční králové.

V novém čísle časopisu si můžete připomenout 100. výročí "narození" nejslavnější české loutkové postavy.

V novém Meridianu najdete rozhovor s generálním ředitelem Českých drah Václavem Nebeským.


ročník 2019

Nové číslo palubního časopisu přináší rozhovor s Michalem Vieweghem, naším nejúspěšnějším spisovatelem. Společnost JLV slaví 60. narozeniny - ohlédněte se s námi za historií a ochutnejte z chystané publikace o gastronomii na kolejích. Pravidelná cestovatelská reportáž nás tentokrát zavede do Vídně.

V novém Meridianu se projdeme historií - mapujeme vývoj historického nádobí na palubách vlaků a přinášíme ochutnávku z připravované publikace Gastronomie na kolejích. V rozhovoru s Evou Samkovou se dozvíte, co dělá zimní královna v létě.Do Karlových Varů se vypravíme nejen za tradičním filmovým festivalem. Příjemné letní čtení!

Třetí letošní vydání palubního časopisu přináší rozhovor s vrchním sládkem Plzeňského Prazdroje, Václavem Berkou, který je jedním z kmotrů publikace JLV o historii gastronomie na kolejích. 30. výročí sametové revoluce připomene příběh cesty východoněmeckých občanů za svobodou.

Ve svátečním čísle Meridianu vzpomínáme na Karla Gotta, prostřednictvím jeho osobního přítele Miloše Skalky.

Ze zajímavých míst na našich trasách představujeme tentokrát Děčín, který je možné obdivovat z oken restauračního vozu na trase z Prahy do Berlína.

ročník 2018

Poslední letošní Meridian přináší rozhovor s Martou Kubišovou, výraznou osobností naší hudební scény a symbolem politických událostí roku 1968 i 1989. 

Gastronomie ČD byla vyhodnocena jako nejlepší na evropských železnicích. Proč, to se dozvíte v článku věnovanému vlakovému srovnání společnosti loco2.

V novém Meridianu si můžete přečíst příběh Adama Plachetky, operního pěvce, úspěšného i v zahraničí, který je častým hostem ČD railjet na trase Vídeň - Praha.

V novém čísle Meridianu se mimo jiné dozvíte jaké je zamilované jídlo Terezy Maxové. Příjemné čtení během prvních jarních výletů!