Servis v jídelních vozech ČD bude zajišťovat JLV za 260 mil. Kč

Zpravodajství ČTK, 31. 8. 2012

logo_ctk

Servis v jídelních vozech Českých drah bude další čtyři roky zajišťovat společnost JLV dříve známá jako Jídelní a lůžkové vozy. Dlouholetý partner Českých drah zakázku na gastronomické služby získal za téměř 260 milionů korun. ČTK to dnes řekl Radek Joklík z tiskového odboru Českých drah. Proti dosavadnímu kontraktu dopravce prý ročně ušetří 10 milionů korun ročně… Čtěte více …

“Pro nás bylo důležité, aby součástí zadání bylo zvýšení kvality servisu a aby ceny byly pro zákazníky příznivější, řekl Joklík. Hlavní jídlo by podle Českých drah mělo v jídelním voze vyjít na 129 korun, za 49 korun by si zákazníci mohli koupit polévku a za 29 korun malé pivo nebo nealkoholický nápoj. Tyto ceny platí na území České republiky, po překročení hranic podle obchodního ředitele JLV Jana Valeše je nutné počítat i se zhruba padesátiprocentní přirážkou v případě Německa, protože na území jiných států se cena pokrmů řídí obvyklou cenou v dané zemi.

Současné ceny v jídelních a bistrovozech Českých drah platí od změny jízdního řádu z loňského prosince, uvedl Valeš s tím, že JLV na požadavek drah ohledně snížení cen reagovali téměř okamžitě po vypsání výběrového řízení. Proti minulému období jde podle JLV o snížení o zhruba 20 až 25 procent. Cena pokrmů a nápojů se rovněž sjednotila, takže stejné ceny jsou v expresech, rychlících IC a v pendolinu, dodal.

JLV vznikly v roce 1959 v rámci tehdejších Československých státních drah. Jako samostatná akciová společnost fungují od roku 1992, zaměstnávají zhruba 600 lidí. Zaměřují se především na mezinárodní vlaky, na vnitrostátních linkách zajišťuje stravování například v pendolinu Praha – Ostrava. Služeb JLV využívají také Deutsche Bahn v nočních vlacích Euronight.

 
 
 
 

Novinky

Sezónní nabídka ČD Restaurant – Do kraje slunce a vína Sezónní nabídka ČD Restaurant – Do kraje slunce a vína

Poslední letošní „regionální ochutnávka“ ČD Restaurant je spojena s návštěvou jihomoravského kraje.

Čtěte více...
Více se o aktuálním dění dozvíte ZDE
 
 
 
 
úvodní strana / o společnosti / produktové stránky / dceřiné společnosti / reality / tiskový servis / kariéra / kontakty

Provozovatel: JLV, a.s., Chodovská 3, 141 00 Praha 4, Tel.: +420 271 003 111, E-mail: jlv@jlv.cz, URL: www.jlv.cz