Podzimní sezona ve znamení české kuchyně i zvěřiny

Menu jídelních vozů a bistrovozů ČD Restaurant zpestří od 23.9.2015 speciality podzimní sezony. Tým kuchařů JLV v čele s šéfkuchařem Jaroslavem Sapíkem využil tradiční českou kuchyni spojenou s tímto ročním obdobím. Na jídelním lístku tak zákazníci najdou zelnou polévku s klobásou a nočkem zakysané smetany i zvěřinový guláš na víně.

„Vlaky, které míří do různých koutů střední Evropy, jsou ideálním prostředkem, jak šířit slávu domácí kuchyně za hranicemi naší vlasti. Navíc,čeští zákazníci se k ní také vždycky rádi vracejí,“ vysvětluje výběr pokrmů podzimní sezony autor receptů Jaroslav Sapík. „Z kuchařek našich babiček a maminek vybíráme vždy to nejlepší a jejich recepty pak vylepšujeme i několik měsíců. Zákazník vozů označených logem ČD Restaurant musí dostat stejně dobré a kvalitní jídlo jako v dobré kamenné restauraci.“

U každého pokrmu je uvedena jeho nutriční hodnota a případný obsah alergenů. Autoři menu mysleli na všechny. Vedle vepřové pečeně protýkané domácí slaninou, s restovanou barevnou paprikou a opečenými bramborami si tak cestující mohou vybrat třeba zelný salát s karotkou Julienne, římským salátem, ředkvičkou a citronovou majonézou nebo makarony s jemným zeleninovým sugem z drcených rajčat, oliv a kapary, posypané parmezánem. Malý hlad zažene třeba sýrová galantina s bylinkami, lískovými oříšky, ostružinovou omáčkou a bagetkou.  „Pokud někdo hlídá kalorie, doporučil bych mu i kapiový sendvič s dijonským cremefresh, mozzarellou, sušenou šunkou a baby špenátem. To si pak můžete ke kávě klidně dopřát náš podzimní dezert v podobě tvarohových taštiček s borůvkovou omáčkou a skořicovým cukrem. Když si navrch představíte šlehačku, odolá jim málo kdo,“ dodává Jaroslav Sapík.

Na sezonní nabídku se podívejte zde.

 
 
 
 

Novinky

Prázdninové číslo časopisu F.O.O.D. Prázdninové číslo časopisu F.O.O.D.

Nechte se zlákat letními prázdninami a upečte si ty nejlepší ovocné koláče. Zpracujte úrodu ze zahrady, ať už to budou třešně, cukety, rybíz nebo okurky.

Čtěte více...
Více se o aktuálním dění dozvíte ZDE
 
 
 
 
úvodní strana / o společnosti / produktové stránky / dceřiné společnosti / reality / tiskový servis / kariéra / kontakty

Provozovatel: JLV, a.s., Chodovská 3, 141 00 Praha 4, Tel.: +420 271 003 111, E-mail: jlv@jlv.cz, URL: www.jlv.cz