KVALITNÍ SLUŽBY MÍŘÍ DO NEMOCNIC

V minulém roce byly ve dvou pražských nemocnicích otevřeny nové provozovny značek PONT Market, Momento Caffee a Momento Restaurace, které provozuje skupina JLV. Bez nadsázky můžeme říci, že přináší nový standard služeb v našich zdravotnických zařízeních.


55 let zkušeností a světový standard
JLV, a.s. je jedním z nejvýznamnějších subjektů provozujících služby v oblasti gastronomie a retailového prodeje potravin u nás a provozuje dohromady 13 různorodých značek. Čerpá ze své historie, kdy již před 55 lety začala jako tehdejší Jídelní a lůžkové vozy provozovat služby v mezinárodních vlacích. Od devadesátých let se společnost neustále modernizuje a přináší spoustu zajímavých nových konceptů. Její servis tak už není dostupný pouze na palubách významných vlaků, ale rovněž na nádražích, či nově také na dalších místech v oblasti veřejné dopravy a zdravotnických zařízení. Nejen zde tak zkušenost a vyladěná inovace přináší nový standard služeb.

Kvalita dostupná i zdravotnickým zařízením
Dalším z míst, kde nově skupina JLV spatřuje potenciál na zlepšení dosavadních služeb, jsou i nemocnice nebo zdravotnická zařízení obecně. Obchodní ředitel Jan Valeš nám k tomuto řekl: „Disponujeme kvalitním zázemím pro výrobu a distribuci pokrmů a lahůdek. Navíc máme za ta léta už velké know-how, takže dokážeme perfektně pracovat s personálem. To vše chceme zabalit do kvalitního prostředí, do kterého se rovněž nebojíme investovat. Rozhodně nám záleží na tom, jak naše služby vypadají. Náš rozvoj nyní směřujeme i do oblasti zdravotnických zařízení,“ dodává Valeš. Výhodou je i ten fakt, že společnost provozuje více konceptů, které vyhovují konkrétním potřebám lokálních cílových skupin v dané době. Jejich kombinace je unikátním řešením, které zajistí standardizaci služeb při různých příležitostech. Pro vedení nemocnic je spolupráce s JLV přínosem v řadě oblastí. Zejména JLV reprezentuje partnera se silným zázemím, mnohaleté know-how v oblasti poskytování služeb, široké portfolio značek a v neposlední řadě je i zárukou zvýšení standardů pro pacienty a návštěvníky nemocnic a s tím související investice.  

Zkušenost z fakultních nemocnic…
Dceřiná společnost JPServis, a.s. provozuje již od roku 2004 pilotní provozovny ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Jedná se o koncepty PONT Market a PONT Bistro. Co jim projekt ukázal, nám řekl Marek Cagášek, ředitel společnosti: „V první řadě jsme si byli vědomi, že nemocnice je něco jiného než třeba nádraží. Lidé sem chodí při jiné příležitosti a mají jiné potřeby. Daleko více se tu projevuje poptávka po racionální stravě nebo čerstvých produktech. Tomu všemu umíme ve všech regionech bez problémů vyhovět. Za deset let provozování jsme spokojeni jak my, tak i vedení nemocnice, a to nás žene dál. Loni jsme tak otevřeli další dvě prodejny ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a také v Ústřední vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích. V přípravě jsou pak další prodejny.“

PONT Market a PONT Bistro
Jak již bylo popsáno výše, dceřiná společnost JPServis provozuje síť convenience prodejen PONT Market. Pro zdravotnická zařízení byly navíc služby rozšířeny ještě o koncept PONT Bistro. Sortiment prodejen věcí, které právě můžete potřebovat, se tak rozrostl o další čerstvé produkty a rychlé občerstvení. Základem však i tak zůstalo pečivo, lahůdky, cukrovinky, nápoje, zdravá výživa, tabák, dárkové předměty, drogerie, služby typu Sazka terminál apod. Slogan „Pohodlný obchod na trase“ platí i v případě nemocnic.

Momento Restaurace
V tomto případě se jedná o velmi zajímavý koncept, který bychom dnes mohli nazvat  fast restaurant. Jídlo z Amerických fastfoodů zde ovšem nečekejte. Myšlenkou Momenta jsou kvalitní hotová jídla servírovaná ihned po objednávce na porcelánu. Každodenní nabídka obsahuje minimálně 10 pokrmů denní nabídky. Ta v sobě zahrnuje omáčky, smažená jídla, grilované speciality, nebo tzv. vital menu, které postupem času získává na oblibě. Krom dalších „hotovek“ je tu i široká nabídka doplňkového sortimentu. Naše návštěva ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze dopadla na výbornou. Teplé kvalitní jídlo za ceny od 55 Kč v příjemném prostředí je dnes již skoro zázrak. Od března 2014 bude mírně vzhledově remodelovaná provozovna Momento Restaurace otevřena i v Ústřední vojenské nemocnici.

Momento Caffee
Poslední ze značek zatím aplikovaných do nemocnic je Momento Caffee. Pacienti i návštěvy si díky tomu mohou vychutnat kvalitu a pohodlí pravé kavárny. Přirozeně se tak mění a modernizuje prostředí zdravotnického zařízení, a stává se tak pro všechny příjemnějším. Samozřejmostí je bohatý doplňkový sortiment.

Další přínosy spolupráce s JLV
Na výhody jsme se zeptali i samotných provozovatelů nemocnic, kde dnes již JLV své obchodní jednotky provozuje. Nespornou výhodou pro ně je především spolupráce s jedním nájemcem a přitom uspokojení potřeb různorodých cílových skupin. Služby jsou nastavovány dle individuálních potřeb, takže je do sortimentu zařazen i prodej regulačních poplatků, sleva pro personál nemocnic nebo možnost platby zaměstnaneckými kartami. 

 

 
 
 
 

Novinky

Sezónní nabídka ČD Restaurant – Do kraje slunce a vína Sezónní nabídka ČD Restaurant – Do kraje slunce a vína

Poslední letošní „regionální ochutnávka“ ČD Restaurant je spojena s návštěvou jihomoravského kraje.

Čtěte více...
Více se o aktuálním dění dozvíte ZDE
 
 
 
 
úvodní strana / o společnosti / produktové stránky / dceřiné společnosti / reality / tiskový servis / kariéra / kontakty

Provozovatel: JLV, a.s., Chodovská 3, 141 00 Praha 4, Tel.: +420 271 003 111, E-mail: jlv@jlv.cz, URL: www.jlv.cz